Jak bude vypadat letošní Next Level

Jak bude vypadat letošní Next Level

Letos potřetí otvíráme nadstavbový kurs pro absolventy, tedy „druhou třídu“ iCollege. Říkáme tomu tak trochu jak v nějaké plošinovce: Next Level.

V minulosti jsou zkusili dva zcela odlišné modely Next Level a letos přidáme třetí – ještě odlišnější. (Takže kdo jím už prošel, může se klidně zas přihlásit, čeká ho či ji něco dočista jiného!) Řeknu to na rovinu: došli jsme k závěru, že vás starší a pokročilé už stejně nic nenaučíme (smajlík!). Ne že byste tedy uměli všechno (mrk!), ale to, co se potřebujete dovědět, je většinou úzce specializované. Těžko se v tom hledá společný jmenovatel. S tímhle byla potíž v předchozích ročnících Next Levelu: nastavit obsah tak, aby něco dal všem.

Nové znalosti? Poradíme vám knížky, individuální konzultace, pomůžeme vám seznámit se s užitečnými kontakty. Ale učit se jim ve třídě už nepotřebujete. A ruku na srdce, většinou ani nechcete.

Chcete ale něco jiného. Chcete inspiraci, zážitky, náměty k přemýšlení, diskuse mezi sebou za účasti zajímavých lidí. Chcete nové nápady, nové pohledy na vlastní byznys, chcete vytrhnout ze stereotypu, zažít nečekané věci, nahlédnout za hranici svých běžných zkušeností. (A jestli dosud nevíte, že to chcete, určitě si to právě teď začínáte uvědomovat!)

Proto vás v rámci Next Level protáhneme různými prostředími. Budeme chodit na exkurze, k výkladu o tom, jak to na kterém místě funguje, dostaneme přednášku o širších souvislostech. Poznáte uvažování lidí, se kterými se setkáme, jejich příběh, jejich obchodní model, jejich problémy a úspěchy. A pak si o tom všem budeme povídat spolu, shrneme si, co jsme se dověděli, budeme společně hledat, čím vás to může obohatit, inspirovat ve vaší vlastní práci.

Tady je long list míst, kam se chceme jít podívat. Něco z toho je vyjednáno najisto, něco je otevřené, proto je také na seznamu více možností, než kolik bude výukových dnů:

  • Alza, hlavní distribuční sklad v Horních Počernicích;
  • Pivovar Malešov – malý, extrémně moderní pivovar ve středověké tvrzi;
  • CyberGym – výcvikové středisko pro boj s kybernetickými útoky;
  • Foxconn, výrobní závod v Kutné Hoře;
  • DOX, pražská galerie moderního umění (nepůjdeme na výstavu, ale do zázemí, kam se jinak nedostanete, a dozvíme se, jak funguje umění jako byznys);
  • terapeutická zahrada v domově seniorů;
  • CIIRC, nová laboratoř kybernetiky a robotiky pražského ČVUT;
  • UK, setkání s českým vědcem Jaroslavem Flégrem, který jednou (tvrdím já) dostane Nobelovu cenu – povídání o metodologii vědy, o jejím finančním zázemí a o toxoplazmóze.

Výukových dnů bude celkem pět, každý v rozsahu tak 6 hodin. Nebudou to tentokrát jen soboty, většinou se exkurze budou (muset) odehrávat ve všední den. Obecně se to budeme snažit směrovat na pátky, ale definitivní termíny ještě k dispozici nemáme. Některé z exkurzí budou mimo Prahu. Jestli vyjde Foxconn, v což pevně doufám, spojili bychom to s Malešovem a někde v těch místech přespali (po návštěvě pivovaru). S tím mohou souviset nějaké dodatečné výdaje, což upřesníme co nejdřív stejně jako definitivní cenu kursu.

Máme už řadu předběžných přihlášek. Další můžete posílat mailem Kristýně. Kapacita je omezena na 15 osob! Těšíme se, protože tohle by mohla být opravdu mimořádná záležitost.

Photo by Todd Diemer on Unsplash

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
spacex-71873oliver-cole-232552