Mimořádná akce iCollege: beseda s Ondřejem Frycem

Mimořádná akce iCollege: beseda s Ondřejem Frycem

In Novinky

K dobrým zásadám každého správně vedeného byznysu (a nejen byznysu: je to vůbec rozumná životní zásada) patří underpromise – overdeliver. Slibuj míň, než uděláš a dělej víc, než slíbíš. Dá to samozřejmě práci.

V rámci této zásadu tu máme dříve neohlášenou zajímavou akci, kterou pořádáme koncem května: je to velká beseda s Ondřejem Frycem – hostem, kterého není třeba nijak zvlášť představovat. Takže jen pro pořádek: historicky je Ondřej spojen zejména se značkou Mall.cz. Pod jeho vedením se z Mallu stal nejúspěšnější (sorry, Alzo – ty jsi zas největší u nás, to ano) e-shop v CEE regionu (ČR, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko). Zakladatelé pod Ondřejovým vedením pak Mall prodali jihoafrické investiční skupině Naspers (2012) a Ondřej pak zařídil druhý, ještě úspěšnější prodej zpět do českých rukou – skupině Rockaway (2015).

Ondřej je dnes investorem – založil a řídí investiční fond Reflex Capital. Můžete se ho ptát na cokoli z historie Mallu, která je velmi poučná, ale také na jeho současné a budoucí záměry – jak vyhledává investiční příležitosti, co podle něj musí uchazeč o investici splňovat, které oblasti podnikání jsou nejnadějnější. Ondřej patří k předním postavám vznikající české skupiny skutečných venture kapitalistů; těch, kteří sami vybudovali úspěšný byznys v oblasti, do níž investují. To znamená, že své věci rozumějí od A do Z, což jim dává šanci najít a podpořit ty nejlepší a na druhou stranu chovat se nemilosrdně k těm, které si zařadí – nazvěme to pravým jménem – jako losery. Hra, kde se hraje o velký úspěch, je tvrdá, to je nevyhnutelné.

Beseda proběhne v Prague Startup Centre dne 24. 5. od 16:00. Je automaticky otevřena pro všechny účastníky jarního běhu iCollege. Do vyčerpání kapacity se mohou hlásit absolventi – členové Alumni skupiny (stačí neformálně, mailem na Kristýnu). Část míst je dále rezervována pro firmy z inkubátoru PSC, na jehož půdě akci pořádáme. Přijďte, Ondřej je skvělý řečník, nevyhýbá se žádným otázkám a příležitost potkat se s ním takhle zblízka je skutečně vzácná.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
NIK_1881spacex-71873