Ti, co u nás studovali

Ti, co u nás studovali

Máme přes dvě stě absolventů. Někteří z nich jsou v internetovém podnikání velmi známí, za chvíli uvedu pár jmen. Každá škola takové seznamy ráda sestavuje, pýchou každé školy – a měřítkem její kvality – jsou úspěšní absolventi.

Jen je dobré uvědomit si, že „úspěšný“ a „veřejně známý“ není přesně totéž. Někdy se to překrývá, někdy ne. Že se dostanete na titulní stránku Forbesu, to není cílem podnikání, jen jeho příjemným (a někdy ani ne příjemným!) vedlejším efektem. Jména mnoha z těch, kdo u nás studovali, vám (zatím?) nic neřeknou. Stojí však za to vygooglovat si je a podívat se, čím se zabývají. Bývají to výborné projekty. Není smyslem a cílem každého byznysu, aby jeho jméno bylo na billboardech a v novinových stáncích.

Je iCollege příčinou úspěchu našich absolventů? Samozřejmě ne!, když tu otázku postavíte takhle. Příčinou vlastního úspěchu je vždy člověk sám. Jsme ale hrdí na to, že jsme jim mohli pomoci: trochu je nasměrovat, ukázat věci z jiného úhlu, doplnit znalosti, motivovat, seznámit je s lidmi jim podobnými.

Nepřisvojujeme si ničí úspěch, ale pomáháme k němu.

Takže – koho připomenout? Začneme třeba Petrou Stoklasovou, které byly v uplynulých týdnech plné noviny (iDnes, CzechCrunch, Podnikatel, Novinky, iHNed…). Startup Brunio, který vymyslela, založila a získala pro něj financování, se zabývá speciální stravou pro psy. Petra trefila mezeru na trhu, dělá, co ji baví a dělá to výborně – držíme palce.

Andy Dravecký stojí za mohutným rozjezdem startupu ShipVio. Ten zprostředkovává nákladní dopravu po Evropě – co je Uber pro dopravu osob po městě, to je ShipVio pro silniční dopravu nákladu. Zatím silniční; plánuje se rozšíření pro lodě, letadla a železnici, protože ShipVio je dobře zainvestovaná firma ve fázi velké expanze.

K nejznámějším mezi našimi studenty patří Zdeněk Cendra. Poctivě nutno říci, že oba své velké projekty, jak SuperHosting.cz, tak CDN77, měl naplno fungující dávno předtím, než k nám přišel. Přesto navštěvoval jak základní, tak nadstavbový kurs a byl ve skupině jasným přínosem. Vážíme si také toho, že dnes je jedním ze sponzorů iCollege. Přivedl k nám i několik svých spolupracovníků.

Pak je tu například Lukáš Janoušek. Ten napřed založil technologickou firmu iBrands. V rámci ní vznikl mj. projekt Molo7 a ledacos jiného. Po exitu v roce 2013 spoluvybudoval a řídil virtuálního operátora Gorila Mobil, kterého pak prodal společnosti O2. Jeho aktuálním byznysem je Epico International, firma zaměřená na výrobu a prodej příslušenství pro mobilní telefony.

Něco úplně jiného dělá Adam Durčák: provozuje Růžového slona, což je jeden z největších českých elektronických sexshopů. (Má tam i sekci: Chcete testovat erotické pomůcky?) A něco ještě úplně jiného dělá Patrik Diamant: šije džínsy na míru.

Daniela Nacházelová je bývalou akademickou mistryní světa ve veslování, nyní prodává veslařské trenažéry a vedle toho provozuje mnoho, přemnoho jiných aktivit; vyplatí se sledovat její Facebook a Twitter, vždy vás upozorní na něco zajímavého. Špičkovým sportovcem je i triatlonista Milan Eyberger, majitel firmy Menzo specializované na IT bezpečnost.

Pokračovat mohu dlouho. Adam Bičiště má startup SizeID, který vám pomůže zjistit správné míry oblečení. Alexander Kreze podniká v nemovitostech. Radek Bartuška se zaměřil na internet věcí – jeho firma Larx pro něj píše software a dodává ucelená hw/sw řešení. Mario Roženský je specialistou na affiliate marketing, o němž napsal knížku; tuto problematiku také školí. Jan Petrov má za sebou přes své mládí právnickou kariéru, jakou mu musí hodně zkušených advokátů krutě závidět. Pro změnu zas Tomáš Koťara v době svého studia u nás teprve chodil na havlíčkobrodské gymnázium, ale svůj byznys už taky měl.

Jiřina Jenčková učí na pražské VŠE a vedle toho si rozjela poradenství v oblasti hotelového podnikání. Ve stejné oblasti působí firma HotelSolutions, kterou založil Honza Halíř. Michal Hradil založil a řídí firmu Hyperia, což je jedna z nejúspěšnějších digitálních agentur na Slovensku; a také je investorem a mentorem v pražském StartupYardu. Judit Balászy řídí inkubátor pro food startupy jménem Chefstarter – ano, taková věc nejen že existuje, ale je velmi úspěšná!

Jirka Boudal je vzděláním sociolog, má firmu Behavio na datové analýzy chování spotřebitele, angažuje se v Rekonstrukci státu. Pavel Šmejkal řídí marketing ve firmě Digimates. Sára Čechová (dříve Rističová) je finanční ředitelkou Zoot.cz, kde odpovídá i za strategické řízení a investice. (A kromě toho kreslí a maluje.)

Peter Fedoročko spolu se známými datovými kouzelníky Vojtou Ročkem a Filipem Douškem spoluzaložil projekt Stories, který „automaticky vyhledává finančně nejdůležitější trendy a zpracovává je v příběhy“. Libor Vašíčekvlastní advokátní kancelář.

Je to všechno? Kdepak. Nezapomeňte, je jich přes dvě stě. Každá, každý z nich na něčem pozoruhodném pracuje. Můžete se s nim potkat na srazech absolventů a ve facebookové skupině, kde se trvale diskutuje. Stačí se přidat a studovat iCollege taky. Přihlaste se!

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
t40mnv3vau-michele-feolaIMG_0068